Odśnieżarki
Odśnieżarki
Nadchodzi zima. Sypiący obficie śnieg to radość dla dzieci, ale już niekoniecznie dla rodziców, szczególnie tych posiadaczy sporych podjazdów… Chodniki także muszą być odśnieżone, a to oznacza sporo pracy i czasu poświęconego na odsypanie śniegu. Z pewnością pomocą okażą się odśnieżarki. Zarówno te z napędem elektrycznym jak i spalinowe z powodzeniem zastąpią łopaty, ułatwiając żmudną pracę odśnieżania, skracając jej czas i siły w nią włożone.
Odśnieżarki elektryczne to świetne rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich podjazdów i chodników do odśnieżenia. Ograniczeniem jest długość kabla i mniejsza moc niż odśnieżarek spalinowych. Zaletą są z reguły kompaktowe rozmiary ułatwiające przechowywanie, mniejszy ciężar, łatwość obsługi i cena.
Odśnieżarki z napędem spalinowym doskonale poradzą sobie z większą powierzchnią do odśnieżania i grubszą warstwą pokrywy śnieżnej. Mają większą moc silnika, szerszy zakres pracy. Świetnie sprawdzają się nie tylko na podjazdach i chodnikach o znacznej długości, ale także na powierzchni żwirowej. Generują więcej hałasu, niż te spalinowe i często mają większe gabaryty, ale moc silnika i łatwość odśnieżania rekompensują te cechy.
Ogrodzenie tymczasowe
Ogrodzenia tymczasowe
Zabezpieczenie placu budowy to nie tylko wymóg prawny każdego inwestora. To przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo pracowników, osób postronnych, a także dobytku. Przede wszystkim ma za zadanie ograniczyć dostęp osób nieuprawnionych do przebywania na terenie budowy. Zabezpiecza także pozostawione mienie, materiały budowlane, narzędzia i maszyny przed zakusami złodziei. Zabezpieczenie terenu, na którym odbywają się często niebezpieczne prace przed osobami postronnymi (m.in. dzieci), wpływa bezpośrednio na ich bezpieczeństwo.
W trakcie prac budowlanych rzadko do jego zabezpieczenia stosowane są ogrodzenia stałe. Ze względu na przejściowość prac, stosuje się ogrodzenia tymczasowe. Są one łatwe w montażu i demontażu, a także w transporcie. Dzięki różnym rozmiarom modułów można łatwo dostosować ogrodzenie do wymiarów działki. Często zamiast kupna, bardziej opłaca się ich wypożyczenie. Koszty poniesione będą podobne, natomiast po zakończonej budowie nie będzie problemu, co z nimi zrobić, gdzie i jak składować.
Osuszacz powietrza
Osuszacz powietrza
Okres jesienno- zimowy to w branży budowlanej czas ograniczonych robót. Ze względu na warunki atmosferyczne, prace polowe wstrzymane zostają częstokroć do wiosny. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać się za prace wykończeniowe we wnętrzach. Czy będzie to malowanie, kładzenie gładzi, czy płytek, możemy przeprowadzić te prace także zimą. Problemem w trakcie takich prac jest nadmiar wilgoci w pomieszczeniach. Nie sprzyja on właściwemu przebiegowi procesu technologicznego. Odpowiednie wysuszenie podłoża jest niezbędne przed dalszymi pracami. Umożliwi nam to przemysłowy osuszacz powietrza. Dzięki wysokiej wydajności, jest powszechnie stosowany przez ekipy remontowo- wykończeniowe w trakcie prac wykonywanych zimą. Zapewnia dokładne i szybkie obniżenie wilgotności w pomieszczeniu, w którym są one przeprowadzane. Usuwając wilgoć ze ścian, nie tylko pozwala na szybkie zakończenie prac, ale także chroni pomieszczenia przed pojawieniem się grzybów czy pleśni na ścianach.