Glebogryzarka separacyjna

Glebogryzarka separacyjna - działanie:

Glebogryzarka separacyjna to niezastąpiona maszyna w każdym ogrodzie. Służy ona nam przede wszystkim do mechanicznego rozdrabniania, spulchniania, przekopywania oraz separowania gruntu. Dzięki niej możemy w łatwy sposób przygotować równe, pozbawione wszelkich patyków, kamieni czy starej darni podłoże pod nowy zasiew lub idealny trawnik. Tak przygotowana i napowietrzona gleba sprzyja wzrostowi i uprawie roślin. Maszyna ta zwiększa wydajność i znacznie skraca czas pracy.

Glebogryzarka ogrodowa - budowa:

Glebogryzarka ogrodowa zbudowana jest z charakterystycznych noży umieszczonych na obrotowym wale. W zależności od typu maszyny noże mogą obracać się współbieżnie, przeciwbieżnie bądź w obu kierunkach. Podczas pracy elementy te wycinają fragmenty gleby i odpowiednio przygotowują ją pod efektowną uprawę. Biorąc pod uwagę sposób napędzania maszyny, glebogryzarki dzielimy na: ręczne, elektryczne, spalinowe oraz ciągnikowe (napędzane siłą traktora).

Wycinarka do trawy i darni

Wycinarka do trawy i darni to z kolei niezawodna maszyna, która pozwoli usunąć trawnik wraz z korzeniami oraz przenieść go na przykład w inne miejsce. Jest niezwykle mocna, posiada również wyjątkowo twarde i odporne ostrza wykonane z wysokogatunkowej stali. Dlatego doskonale radzi sobie na każdym podłożu, także w pracy z rozwiniętym wieloletnim systemem korzeniowym.

Wycinarka - łatwe usuwanie darni i trawnika

Dzięki specjalnym funkcjom oraz nowoczesnej budowie oferowana przez nas wycinarka do usuwania darni zapewnia maksymalny komfort pracy. Jej najważniejsze atuty to: możliwość dostosowania tempa pracy, bezproblemowa regulacja głębokości roboczej, solidny silnik oraz intuicyjna obsługa. Ponadto zaletą wycinarki jest zminimalizowanie drgań mechanicznych poprzez odpowiednio umiejscowione gumowe amortyzatory.

Siewnik do trawy lub ziół

Siewnik do trawy Cultipack CP36 BLEC to niezawodny i wydajny sprzęt ogrodniczy służący do wysiewu nasion trawy. Został on starannie zaprojektowany z dbałością o każdy szczegół w trosce o bezpieczeństwo pracy operatora. Przednie podwójne wały żeliwne posiadają ząbkowane pierścienie, które wnikają w glebę i pozostawiają w jej górnej warstwie ok. 20 milimetrowe, idealne do kiełkowania, wgłębienia. Natomiast w tylnej części zespołu siewnika znajduje się zbiornik na nasiona lub nawóz. Jest on wyposażony w mechanizm dokładnego wysiewu, dzięki specjalnie ukształtowanym otworom. Regulując odpowiednio krzywką i dźwignią z tyłu zbiornika nasiona wpadają w małe kieszonki do gruntu. Z kolei tylny wał pierścieniowy, kończąc proces zasiewu, rozdziela redliny i wciska siewki w glebę. Zasługujący na uwagę z kolei podnóżek umożliwia operatorowi jazdę na siewniku, co przekłada się na ułatwienie pracy oraz niwelowanie zmęczenia.

Siewnik Cultipack
Glebogryzarka separacyjna

Glebogryzarka i inne usługi:

  • Glebogryzarka separacyjna;
  • Zakładanie ogrodów;
  • Trawnik siany i z rolki;
  • Dosiew traw (boisk sportowych);
  • Wertykulator (wertykulacja boisk sportowych);
  • Aerator (aeracja boisk sportowych);
  • Niwelacja terenu (wyrównanie terenu);
  • Wycinanie starej darni;
  • Zakładanie nowego trawnika z siewu lub z rolki.

Glebogryzarka separacyjna - zalety pracy w ogrodzie

Glebogryzarki separacyjne wyróżniają się spośród innych modeli wieloma zaletami. Po pierwsze dzięki wytrzymałej konstrukcji mogą one pracować na zdecydowanie większych głębokościach. Idealnie również sprawdzają się w pracy w trudniejszych warunkach, na przykład na podłożu twardym, gliniastym bądź kamienistym. Glebogryzarka ciągnikowa jest nieocenionym narzędziem, które niezwykle skutecznie wspomaga prace ogrodowe, szczególnie na wielkopowierzchniowych obszarach. Ta jedna niepozorna maszyna pozwoli zastąpić wiele różnych narzędzi ręcznych i co najważniejsze zniwelować wysiłek oraz ułatwić ciężką pracę fizyczną. Glebogryzarka stanowi doskonały wybór podczas następujących czynności: spulchnianie gleby przed uprawą roślin, zakładanie trawnika z siewu lub z rolki, odnowa starego trawnika i inne pozostałe prace związane z modernizacją ogrodu. Dzięki fachowo przygotowanym gruntom warzywa, kwiaty i inne rośliny na pewno odwdzięczą nam się swoim pięknem i obfitym plonem.