odsniezarka

Odśnieżarki

Nadchodzi zima. Sypiący obficie śnieg to radość dla dzieci, ale już niekoniecznie dla rodziców, szczególnie tych posiadaczy sporych podjazdów… Chodniki także muszą być odśnieżone, a to oznacza sporo pracy i czasu poświęconego na odsypanie śniegu. Z pewnością pomocą okażą się odśnieżarki. Zarówno te z napędem elektrycznym jak i spalinowe z powodzeniem zastąpią łopaty, ułatwiając żmudną pracę odśnieżania, skracając jej czas i siły w nią włożone.

Odśnieżarki elektryczne to świetne rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich podjazdów i chodników do odśnieżenia. Ograniczeniem jest długość kabla i mniejsza moc niż odśnieżarek spalinowych. Zaletą są z reguły kompaktowe rozmiary ułatwiające przechowywanie, mniejszy ciężar, łatwość obsługi i cena.

Odśnieżarki z napędem spalinowym doskonale poradzą sobie z większą powierzchnią do odśnieżania i grubszą warstwą pokrywy  śnieżnej. Mają większą moc silnika, szerszy zakres pracy. Świetnie sprawdzają się nie tylko na podjazdach i chodnikach o znacznej długości, ale także na powierzchni żwirowej. Generują więcej hałasu, niż te spalinowe i często mają większe gabaryty, ale moc silnika i łatwość odśnieżania rekompensują te cechy.